Apk Oyuna / Uygulamaya Popup Açılış Ekranı Ekleme

  • Forum kurallarına uyarak hareket ediniz aksi takdirde yönetim sorumlu tutulmaz

Mr.Bold

Moderator
1 Tem 2019
32
12
8
Uganda
merhaba arkadaşlar android oyun club veya benzeri sitelerden apk indirenler iyi bilir her oyuna girişte androidoyunclub diye yazı çıkar başta bugün sizlere istediğiniz herhangi apkya bunu eklemeyi göstericem.

Program için gerekli olan tek şey Apk Editör Produr bunu internetten araştırıp apk şeklinde indirebilirsiniz.

öncelikle apk editörü açalım ve Yüklü Apk Seçin butonuna basalım...

ardından istediğiniz apkyı seçip üstüne tıklayın ve tam düzenleme seçeneğine tıklayın ardından decode all files butonuna tıklayın karşınıza bir ekran çıkacak bu kısımdan alttaki dosyalar işaretine tıklayın ve bekleyin.

ardından sağ üstteki smali butonuna tıklayalım ve smali dosyalarımız açılsın.açıldıktan sonra smali diye yeni klasör gelecek bizim yapmamız gereken şey MainActivity.smali dosyasını bulmak.isterseniz ana sayfada isterseniz smali klasörlerine girip alttaki arama kısmına MainActivity yazalım ve aratalım.çıkan sonuçlardan MainActivty gibi birçok dosyalar olacaktır ama biz sadece ve sadece MainActivity.smali dosyasını bulucaz.çıkan ekranda bulduktan sonra sağ kısımdaki kalem işaretine tıklayın.uzun satırlarda kod çıkacak ve biz sağdaki arama kısmından onCreate yazısını aratıcaz ve çıkan ilk kodu bulalım.

genellikle .method diye başlar ve altında register:5 veya 8 gibi kodlar barındırır. onCreate yazısının bulunduğu kod dizininin altına geçip 2 satır bırakıyoruz ve aşağıdaki kodu yapıştırıyoruz.

const/4 v0, 0x1
const-string v1, "Ad Soyadın"
invoke-static {p0, v1, v0}, Landroid/widget/Toast;->makeText(Landroid/content/Context;Ljava/lang/CharSequence;I)Landroid/widget/Toast;
move-result-object v0
invoke-virtual {v0}, Landroid/widget/Toast;->show()V


bu kodu eklerken dikkat etmeniz gereken şey 1 satır eksik boşluk bırakırsanız çalışmaz.Ayrıca onCreate yazısının altında değil bulunduğu kod dizinin altına geçip 2 satır boşluk bırakarak ekliyeceğiz. Ad Soyadın kısmını istediğiniz gibi düzenleyin.sol attaki dosyayı kaydet butonuna basıp kaydedin ve çıkın.ardından sağ üstteki kaydete basarak apkmızı kaydedelim ve sonrada yükle butonuna basalım.

Popup ekran ekleme işlemimiz bu kadardı arkadaşlar.sorusu veya yapamayanlar yine cevap kısmından bize iletebilirler.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Mr.Bold

Moderator
1 Tem 2019
32
12
8
Uganda
Apk editör adlı programı apk indirin orda smali yazısı çıkacak sonra oradan arayacaksın bildiğim kadarıyla tüm Android uygulamalarda o smali dosyası olmalı iyice göz atın