• Forumu daha iyi hale getirmeye çalışıyoruz lütfen şikayet bölümünden bizi eleştirin.

Dil Seçimi

Öncelikle merhabalar arkadaşlar;
Java dili ile alakalı olan kursumu bitirmeme az kaldı inşallah. Bundan sonrasında bana hangi dili önerirsiniz ? Tabiki diller ezbere olarak değil daha çok ne yapacağımıza göre seçilir. Oyun ve Web tasarımı yapmak istiyorum. Oyun daha ön planda ama. Java'yı da programlamaya giriş dilim olarak seçtim. Çoğu şeye hakim olabileceğimi düşündüğünüz bir dil var mı bu kriterlere uygun ?
Şimdiden teşekkürler
Saygılarımla...

Admin

Yönetici
Administrator
c# öğrenmen iyi olur bazı web kütüphaneleri kabul ediyor ve oyun vb. yerlerde kullanılıyor

Nasıl bir oyun yapacağına bağlı, javascript öğrenirsen hem web tasarımını daha güzel bir hale getirmek için hemde oyun yapmak için kullanabilirsin. Ama bence en iyisi java kursuyla alakalı örnekler yapman olur.

java dilini öğrendim ama nerede kullanacağımı bilmiyorum. yani aklıma proje gelmiyor. önerilerinize açığım bu konuda
Nasıl bir oyun yapacağına bağlı, javascript öğrenirsen hem web tasarımını daha güzel bir hale getirmek için hemde oyun yapmak için kullanabilirsin. Ama bence en iyisi java kursuyla alakalı örnekler yapman olur.

mesela bizim haber sitemiz olan teknoneed.com haber uygulamasını yapabilirsiniz tabiki bu bir örnekti şuan geliştirmekte olan bir uygulamamız mevcut ?
Ama böyle olunca da amacımdan saparım diye korkuyorum, java daha çok programlamanın mantığını anlamak için düşünmüştüm ben, yani amaç değil de daha çok bir araç gibi... Ama şuan da direkt olarak da oyun programlamaya geçersem elimde beni motive edecek ''Aaa işte bende bunu yaptım'' diyebileceğim bir uygulamam olmadığı için de oyun programlamaya geçemiyorum. Tam bir çıkmazdayım sanırım ???

Ama böyle olunca da amacımdan saparım diye korkuyorum, java daha çok programlamanın mantığını anlamak için düşünmüştüm ben, yani amaç değil de daha çok bir araç gibi... Ama şuan da direkt olarak da oyun programlamaya geçersem elimde beni motive edecek ''Aaa işte bende bunu yaptım'' diyebileceğim bir uygulamam olmadığı için de oyun programlamaya geçemiyorum. Tam bir çıkmazdayım sanırım ???
İnternetten basit örnekler araştırabilirsin ve kursta illa ki bir kaç proje yapmışsınızdır o projeleri daha fazla geliştirebilirsin.