• Forumu daha iyi hale getirmeye çalışıyoruz lütfen şikayet bölümünden bizi eleştirin.

Twitter Takipçi Arttırma Yolları

Admin

Yönetici
Administrator
:: Logo ve kapak fotoğrafı koyun
Takipçileriniz sizi takip etmeden önce ilk paylaşımlarınıza sonrada kapak fotoğrafınıza bakar bu yüzden kapak fotoğrafı ve logonun takipçi kazanmada çok önemi var.

:: Açıklamanızı Düzenleyin
Sayfanın açıklamasına ne ile ilgili bir sayfa olduğu ve hedef içerikleri yazın kısaca sayfanızı açıklama kısmına tanıtın!

:: Sayfanız ile ilgili sayfaları takip edin!
Sizin içerikleriniz gibi etkili sayfaları takip edin bu size azda olsa takipçi kazandırır.

:: Düzenli içerik ekleyin
Bir gün içinde fazla içerik paylaşmayın çok azda paylaşmayın mesela günlük 10 içerik ile sınırlandırın ama sınırlarınızı kendinize göre koyun eğer 10 içerik paylaşamıyorsanız dert etmeyin ve başı boş içerikler paylaşmayın.

:: Gönderilerinizi Düzenleyin
Gönderilerinize renklilik katın link ekliyecekseniz reklamsız bir şekilde kısaltın, emojive resim koymayı ihmal etmeyin UNUTMA!! çok renklilik çok dikkat çekicilik demektir ama abartmayın.

:: Retweet edin
“Faydalı bilgiler” her zaman takip edilir. Bu yüzden son dakika haberleri, ödül-promosyon haberleri, insanlara sanal ortamda fayda verecek püf noktaları veren tweet mesajlarını düzenli olarak retweet edin.

:: Takipçilerinizi ihmal etmeyin
Takipçilerinizin gönderilerine yorum yapın mesajlarına cevap verin hep diyalog halinde olun ne kadar çok arkadaşınız olur ise o kadar takipçiniz ve reklam vereniniz olur bu yüzden takipçilerin senin için en değerlin olması gerekir.

Biz Bir Aileyiz – Enes Batur Sungurtekin
:: Hashtag kullanın
Yazdığınız içerik ve yazı ile ilgili popüler hashtagler kullanın çok fazla hashtag kullanmayın ve değişik tanınmayan hashtagler kullanmayın. Hashtagler sayesinde timeline’ da görünebilirsiniz.

:: Başı boş tweet atmayın
Mizah-i olmayan takipçilerinizin banane diyeceği yazılar yazmayın. Mizahi olması hem takipçilerinizi güldürür hem takip edecekleri güldürür sırf fazla tweet’ im olsun diye değişik yazılar yazmayın?

:: Twitter’ da Güncel Kalın
Bu alanda popüler/tanınmak olmak istiyor iseniz bu sosyal medya aracında online olmanız gerekiyor ne kadar çabuk mesajlara cevap verirseniz takipçileriniz onlar ile ilgilendiğini sanar ve hiç olmazsa içinde sizin ile ilgili bir duygu oluşur aklında öyle kalırsın tavsiye edilirsin.

Kaynak: https://www.teknoneed.com/backlink-nasil-yapilir/
 
Üst